top of page

Şirketlerin Sosyal Sorumluluk Projelerinin Çalışanlara Etkileri

Şirketler artık çevre sorunları, çalışan hakları, insan hakları vb. konularda asgari standartların ötesinde çalışmalar yapmaktadır.

Şirketler için sosyal sorumluluk projelerini iki başlıkta inceleyebiliriz.

1. Şirket çalışanlarına karşı yürütülen sosyal sorumluluk projeleri

2. Şirket dışında yürütülen sosyal sorumluluk projeleriÇalışanlar sadece ekonomik değerlerle tatmin olmamakta, manevi tatmin, kendini geliştirme açısından çalışma hayatını değerlendirmektedirler. İş güvenliği, ekonomik güvenlik dışında çalışanların motivasyonlarını arttıracak güven, sevgi ve ait olma duygusu sağlanmalıdır. Örnek verecek olursak çalışanlara yabancı dil eğitimi, evden çalışma, doğum günü izni veya kutlaması gibi şeyler söyleyebiliriz. Şirket için sosyal projelerden sonra çalışanları şirket dışında yürütülen sosyal sorumluluk projeleri de etkiler.

Şirketlerin çalışanlarına ilk vaadi bir aile olmak olduğu için çalışanlarının bu projelerden etkilenmesi kaçınılmazdır. Özellikle ülkece geçirdiğimiz bu kötü günlerde çoğu şirket halkımızın yanında olmuştur. Olmayanlar Linkedin, Twitter gibi sosyal mecralarda eleştirilere maruz kalmıştır.

Aile olma vaadi ile iş hayatlarına devam eden çalışanların üzerinde çok fazla etkili olan sosyal sorumluluk projeleri kişilerin kendini daha güvende hissetmesine ve bağlılık duygusunun gelişmesine yardımcı olur.

356 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page